hakkimizda-2

Görev Alanları

Müdürlüğümüz Üniversite Yönetim Kurulu’nun 14 Şubat 1977 tarihli 1077. Toplantısında Dış İlişkiler Müdürlüğü adı altında kurulmuş ve1978 tarihinde faaliyete geçmiştir.

1984 yılında Basın-Halkla İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü olan adı 1985 yılında Dış İlişkiler ve Enformasyon Müdürlüğü, Üniversitemiz Senatosunun 6 Ekim 2017 tarih ve 662 sayılı toplantısında alınan kararla şimdiki adı olan “Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü” olarak değiştirilmiştir.
 
Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü Eski Rektörlük Binası’nın giriş katında bulunan 2 ofiste çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Ayazağa Yerleşkesi’nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi ve Maçka Yerleşkesi’nde bulunan Mustafa Kemal Amfisi Müdürlüğümüze bağlı olarak Kongre, Seminer, Sempozyum ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Üniversite içi ve dışı olmak üzere hizmet vermektedir.

Yetki, Görev ve Sorumlulukları
Üniversitemizin resmi tören, açılış ve kutlama etkinliklerini düzenlemek,(davetiye basım ve dağıtımı, tören akışının düzenlenmesi ve sağlanması, salon hazırlıkları, çiçek, video, fotoğraf, protokol düzeni, misafirlerin karşılanması, konser ve program vb)

Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü (DİPM) tarafından düzenlenen törenler;

Açılış Töreni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

10 Kasım Ulu Önder Atatürk’ü Anma Töreni

Yılsonu Toplantısı

İTÜ Günü Etkinlikleri İTÜ Günü / Altın Arı Ödül Töreni,Uçurtma Şenliği)

Doktora ve Sanatta Yeterlik Diploma Töreni

Yüksek Lisans Mezuniyet Töreni

Lisans Mezuniyet Töreni

Fahri Doktora Töreni
Kayıt Günleri Koordinasyonu

İle ilgili etkinliklerin yönetim ve organizasyonundan sorumludur. Davetiye basım ve dağıtımı,

tören akışının düzenlenmesi ve sağlanması, salon hazırlıkları (protokol düzeni,

çiçek, fotoğraf- video, misafirlerin karşılanması), konser, ikram vb. işleri planlayarak yürütür.

Üniversitemiz resmi tören organizasyonlarına ait fotoğraf ve video görüntülerini dijital olarak arşivler.

Protokol listelerini düzenler, tüm Rektörlük organizasyonlarında protokol düzenini sağlar.
Rektörlük tarafından ulusal ve uluslararası heyetlerin ağırlanmasında gerekli organizasyonları yapar, gerektiğinde ilgili birimlerle işbirliği yapar.

Rektörlük Makamının resmi ziyaretlerde kullanılmak üzere gerekli olan hediyelik eşyaların tasarım ve üretim süreçleri ile stok takibini sağlar.

 

Salon Tahsislerinin yapılması;
Müdürlüğümüze bağlı bulunan Merkez salonlarda (Ayazağa Yerleşkesi - Süleyman Demirel Kültür  Merkezi, Maçka Yerleşkesi -  Mustafa Kemal Amfisi) yapılmak istenen kongre, seminer, sempozyum, eğitim, kültür ve sanat organizasyonları için rezervasyon- tahsis işlemlerini yürütür, bu etkinliklerin gerçekleşmesinde  mekanların kullanımına yönelik altyapı hizmetlerinin sunulmasını sağlar.

 

Üniversitemiz kampüslerindeki diğer salonların tahsis ve kiralama işlemleri ilgili birimlerle koordinasyon sağlanarak yürütür.

İTÜ Vakfı Maçka Sosyal Tesisleri konaklama bölümündeki Rektörlük Kontenjanı olarak bulunan 3 odanın, Üniversitemiz tarafından ağırlanacak üst düzey konuklara tahsis edilmesi ile ilgili işlemleri yapar.

Vefat eden mensuplarımız için Başsağlığı mesajı yayınlar.

Kampüslerimizde Reklam ve film çekimleri için mekan kiralama işlemleri değerlendirilerek ve ilgili birimler ile koordinasyon sağlanarak yürütülür.

 

Çeşitli markaların tanıtım amaçlı stant faaliyet talepleri değerlendirilerek

ilgili birimler ile koordinasyon halinde yürütülür.

Rektörlük Makamı tarafından verilen diğer görevleri yerine getirir.

Dış İlişkiler ve Protokol Müdürlüğü ;

Kurumsal Kimlik Komisyonu
Logolu Ürünler Komisyonu üyesidir.

Müdürlüğümüz Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nun 5.11.2015 tarih ve 1074 sayılı toplantısı’nda kurulan İletişim ve Pazarlama Direktörlüğü’ne bağlanmıştır.