hakkimizda-2

    İTÜ Rektörleri

    • 1944.07.20 - 1946.06.24 Ord. Prof. Osman Tevfik TAYLAN
    • 1946.06.24 - 1948.07.29 Ord. Prof. Osman Tevfik TAYLAN
    • 1948.07.29 - 1949.06.24 Ord.Prof.Dr.Ahmet Hamdi PEYNİRCİOĞLU
    • 1949.06.24 - 1951.06.24 Ord. Prof. Dr. Mustafa Hulki EREM
    • 1951.06.25 - 1953.06.25 Ord. Prof. Dr. M. Emin ONAT
    • 1953.06.25 - 1954.05.24 Prof.Dr. Ahmet ÖZEL
    • 1954.05.26 - 1955.06.25 Prof.Dr.Mustafa SANTUR
    • 1955.06.25 - 1956.07.05 Ord. Prof. Dr. Mustafa Hulki EREM
    • 1956.08.06 - 1957.06.25 Ord. Prof. Dr. M. İlhami CİVAOĞLU
    • 1957.06.25 - 1959.06.25 Prof. Dr. Mustafa İNAN
    • 1959.06.25 - 1960.10.28 Prof.Dr. Fikret NARTER
    • 1960.11.04 - 1962.04.27 Prof.Dr. Fikret NARTER
    • 1962.04.27 - 1963.10.27 Prof.Dr. Mehmet Hikmet BİNARK
    • 1963.10.28 - 1965.10.27 Prof.Dr.Mehmet Said KURAN
    • 1965.10.28 - 1969.10.28 Ord. Prof.Dr. Bedri KARAFAKIOĞLU
    • 1969.10.28 - 1970.12.05 Prof. Dr. Kazım ERGİN
    • 1970.12.05 - 1974.05.31 Prof. Dr. Galip SAĞIROĞLU
    • 1974.05.31 - 1977.05.31 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 1977.05.31 - 1980.05.30 Prof.Dr.Nahit KUMBASAR
    • 1980.05.30 - 1982.07.31 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 1982.08.01 - 1987.07.31 Prof. Dr. Kemal KAFALI
    • 1987.07.31 - 1992.08.21 Prof.Dr.M.İlhan KAYAN
    • 1992.08.21 - 1996.08.06 Prof.Dr. Reşat BAYKAL
    • 1996.08.06 - 2004.08.06 Prof.Dr.Gülsün SAĞLAMER
    • 2004.08.06 - 2008.08.06 Prof. Dr. H. Faruk KARADOĞAN
    • 2008.08.06 - 2012.08.06 Prof.Dr. Muhammed ŞAHİN
    • 2012.08.06 - ... Prof.Dr. Mehmet KARACA